Intel huomasi, että vanhojen laitteiden puute aiheuttaa ongelman
-
Kiintoisa juttu: Chip maker is stockpiling legacy technology for security research, plans to expand facility to house 6,000 pieces of equipment
“Hopefully, I will never find myself searching eBay for Intel hardware again,” he said.
-
No juu, miksi päivittää kun nykyinen kone tekee kaiken vaadittavan (pelaajat jne asia erikseen). Toki kun MS päätti että vain sukupolven x prosessori on välttämätön Win11 käyttöön (ellei halua turvautua kommervenkkeihin) niin edessä on uuden koneen hankinta myös tavallisella sukankuluttajalla ellei siirry Linuxin käyttäksi.
Itse olen pariin otteeseen käynyt Turun Ekotorilla kattomassa "uutta" konetta 2. koneeksi mutta tarjonta on samaa tasoa tai huonompaa kuin mitä nykyinen 2. kone on (joka jo silloin kun ostin sen (kun Win7n tuki loppui) käytettynä oli vanhaa rautaa).