virtalähde jännitesäädöllä ja vaihdettavilla liittimillä
-
Tietääkö joku vaihtoehdon tälle (jota saisi Suomesta jopa)?
https://www.triosoft.fi/p3463-goobay-5-15v-3000ma-pienvirtalahde-fi.html
Noita kun ei vaan saa. Triosoftilla kaksi, Verkkiksessä yksi. Tarvitsee paljon enemmän. Ja mainittu 3 ampeeria täytyy irrota.
-
Jos ei ole rahasta kiinni, niin googlaamalla laboratoriovirtalähde tulee paljon speksiesi täyttävää kohtdetta.
Tämä näyttää kiinnostavalta, joka täyttää haluamasi speksit...
https://www.rxtx.fi/paavalikko/jf-20-virtalahde-digitalinaytolla-5-15v-dc-0-20a-saadettava/p/308021/... ja on hinnaltaan reilu kaksinkertainen.
Edit - Mikäli 12 V riittää, niin tämä on aika lähellä vaatimuksiasi...
https://www.kouluelektroniikka.fi/tuote/teholahteet-paristot-ja-akut/teholahteet/laboratoriovirtalahteet/6712123/virtalahde-3a-output-3-12-v-manson
-
Käytännön syistä ei voi olla tuollainen iso jötikkä. Powerit saatetaan joutua ripustamaan räkkikaapin laidoille nippareilla. Lisäksi asiakas ei saa päästä räpeltämään mitään (siksi liitinkin aina kiinnitetään vähintään erkalla, mielellään pikaliimalla).
-
Tilasin Saksasta 10 kpl, saapi nähdä.
-
Tänään powerit saapuivat, vaikuttaa pätevältä kaupalta.